Kapitola první

24. února 2009 v 21:05 | Alex |  Anne Darkenss

"Hele to je ta nová."špitla Kate. "Nějaká divná...celá v černým" dodala Pet. "Asi hodně nafoukaná, sedí a s nikým se nebaví.." Kate si ji se zájmem prohlížela..


Ozval se zvonek oznamující začátek vyučování, a tak nechaly povídání a usedly do lavic. Za chvíli do třídy vpadla "roztržitá Mary", jak říkali jejich třídní profesorce Marien Clarkové, protože na všechno zapomínala a asi zapomněla také na existenci předmětu zvaného hřeben, protože vlasy ji trčely neustále na všechny strany. "Dobré ráno.." pozdravila je veselým hlasem plným optimismu a energie, které měla vždy přebytek. "Musím vám představit vaši novou spolužačku Anne Darkenss." řekla šťastně. Dívka se zvedla a jako duch šla před tabuli, nevypadalo to , že by z toho měla dobrý pocit. "Anne bydlí nedaleko, přesněji v hrádku zvaném Coffin Castle."při vysloveni slova Coffin Castle všem vstaly hrůzou vlasy na hlavě. Coffin Castle, nejpodivnější místo v celém Edwind townu. Moc lidí tam nebylo, ale ti, co tam byli o tomto místě mluví jako o středisku černé magie. "Ten hrádek zdědila rodina Darkenss po strýci..ehm.." "Leonard the Bat" pronesla suše Anne. "Díky" vřele se na ni usmála Mary a pokračovala ve výkladu o té podivné dívce "Anne je velmi zamlklá, takže doufám, že nebude problém s navázáním nových vztahů." po dokončení věty jí Anne věnovala ledový až jedovatý pohled. Mary už přemýšlela, jestli se ji nemá omluvit, ale když Anne zase začala koukat do prázdna pochopila, že by to nemělo cenu, a tak vyvolala Edu, který se zuřivě hlásil až mu padaly brýle z nosu (Eduard Cohln - nikdo vícešprtící už neexistuje). "Anne a jaké to je na tom hrádku a opravdu tam straší a ..." Mary jej přerušila "Eduarde, teď není nejvhodnější chvíle se ptát na takové hlouposti, to můžeš v klidu o přestávce." všichni viděli, jak je to Mary trapné. Záhy však Anne skutečně promluvila: "Coffin Castle je sice temný hrádek, jak se o něm říká, ale strašit jsem tam nikoho neviděla. Záleží, co bereme jako strašidla..." při posledních slovech se jí tajemně zalesklo v očích, což nahnalo hrůzu nejen Edovi, který raději zapomněl, na co se chtěl zeptat. Ohlušující řinkot školního zvonku oznámil přestávku.


Anne usedla klidně do lavice a představovala mrtvolu, co se zapomněla rozložit v hrobě. To už se shlukly skupinky okolo lavic a probírali "záhadnou Anne". Okolo Carmen byla pětice jejích věrných přívrženkyň milujících magii a tajemno. "Určitě je to čarodějnice." hádala Ellen. "Taky, co jiného." Carmen se zajiskřily oči zvědavostí. "Můžeme zkusit jí navrhnout, aby se k nám přidala a třeba by nás zasvětila i více do černé magie." navrhovala Amy. "Tak, kdo za ní půjde?" povzbudivý, ale strachuplný hlas Loly naznačoval, že ona tedy určitě ne. "Já půjdu." ozval se odhodlaný hlas Kathrin.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ¨Denča ¨Denča | 6. dubna 2009 v 15:06 | Reagovat

Moc pěkný začátek. Doufám, že se dočkáme pokračování..

2 Leny Leny | 9. dubna 2009 v 8:37 | Reagovat

Moooocinky krásný!!!!!POKRÁČKO!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama