Část II.

18. března 2009 v 14:56 | Alex |  TERCIE-povídky


Voda

V kuchyni už seděl Danny, Jama, Ave a Wendy, když vešly poslední opozdilci Alex s Ajou. "Dobré ráno ..." pozdravila je rozespale Alex a nalila si pomerančový džus do sklenky, jež připravil někdo na stůl. "Ahoj.." odvětil jim Danny a prohlédl si Alexinýho spacího výrazu. "Si v pohodě?" zeptala se jí Wendy. Alex se na ní sladce usmála a odpověděla. "Kdybych nebyla v pohodě, tak dám vědět.." Aja se jen trochu ušklíbla. " Dobrý ráno.." pozdravila je trochu opožděně, ale nechtěla Alex skákat do řeči. " Dáš si něco k jídlu?" nabízela se Ave. "Ne, budu držet hladovku." odsekla jí a ukrojila si dva krajíce chleba, které namazala máslem a přidala sýr. "Něco k pití?" zeptal se Danny, jako správný gentleman. "Kafe, prosím.." zahuhňala Aja, protože se právě s chutí zakousla do své výborné snídaně. "A ty Alex?" pozdvihl obočí a nalil Aje kafe, potom jej přisunul k ní. "Ne, díky...Stačí mi džus.." odpověděla Alex trochu nepřítomně. "Někdo jiný?" koukl po holkách. Sem tu jako v harému.. myslel si. Jama vyprskla smíchy, jako jediná dokázala číst druhým myšlenky. Ave usrkávala svůj bylinkový čaj a Wendy zápasila s medem. Danny jen pokrčil rameny a dolil čaj sobě. Ostatní stočily pohled na Jamu, která se nemohla přestat smát. "Jste připraveni vyrazit k hokage-sama?" Aja pozdvihla obočí a pohledem přejela všechny přítomné. Ave a Wendy mlčky přikývly. " Jasně, deem na to!" vykřikla Jama nadšeně. Danny jen kývl a Alex nereagovala vůbec. "Hééj! Alex!" žďuchla do ní, ale ta se ani nehla. "Au.." řekla suše po pár vteřinách. Aja znuděně protočila oči a zkusila se to vydejchat... "Uvidíme se u hokage-sama!" oznámily Ave a Wendy, potom naprosto nečekaně vyšly z kuchyně. "Já se půjdu ještě projít.." řekl po chvíli Danny. "A jdeš sám?" Jama se na něj otočila s očekáváním a malinkou nadějí. "Jo..." odpověděl stručně a už se hnal ke dveřím. " Počkej na mě.." zvolala a běžela za ním. Aja dopila kafe a znova žďuchla do Alex, která se naštěstí teď už pohla. "Co je? A kde sou všichni?" houkla vyjeveně a rozhlížela se po kuchyni, jako by tam byla poprvé. "Už šly.." řekla netrpělivě Aja a zvedla se ze židle. "Kam?" Alex se na ni obrátila s nechápavým výrazem ve tváři. To už bylo i na Aju moc. " Jdeme k hokage-sama jestli sis nevšimla, tak laskavě zvedni svůj zadek a makej se oblíct ať nejpřijdem poslední!!" řvala na celou kuchyň Aja a strkala Alex ke dveřím i se židlí. Vyděšená Alex jen tupě zírala před sebe...


Vzduch

Kouba a BC sešli po schodech do jídelny. "Dobré ránko.." pozdravila je s úsměvem Koralin a nalila jim šálek čaje, každému. "Dobrý.." pozdravil Kouba ospale a sedl na židli až zapraskala. "Zdravíčko holky.." zašvitořil BC a šáhl si na konečky vlasů. "Zdravim.." odpověděla nevzrušeně Leny, která mimořádně včas snídala. "Ráno..." Zanndy skoro ležela na stole a pila kafe, které si vybryndala na celý tričko. " Prase..." poznamenal BC na její adresu a napil se čaje, bohužel si neuvědomil, že je horký a polil se. " To pááááálíííííí..." řval na celej barák a běžel do koupelny. Jídelnou se rozezněl smích. Zanndy se smála až z toho prskala na všechny strany a Leny nejdřív nevěděla čemu se vlastně smějí. Koralin seděla způsobně u stolu a pečlivě žvýkala chleba s výživným bio-máslem. "Cože to budeme dneska dělat?" zeptala se Leny, jež se pokoušela vyluštit ninja křížovku pro děti a pořád jí nevycházela kolonka - nejhloupější ninja za posledních 6 let, dávala tam Kouba, ale to jí nevycházely políčka.... xD " Blbá křížovka!" švihla s ní na zem. "Dneska dem za hokage-sama.." poučila ji Koralin. "Aha.." odpověděla stručně a pak se nadechla pro dodatek.. "..a kdo to vlastně je?" zadívala se na osazenstvo jídelny. Zanndy zděšeně vydechla. "To ví každej kretén..." odvětil jí Kouba a narval si do pusy další chleba. "Na tohle nemám..." vzdychla znova Zanndy a zvedla křížovku, kterou hodila Leny na zem. Chvíli bylo v jídelně ticho a pak Zanndy vyprskla smíchy. "To není možný.." tlemila se. "Co?" zeptala se Koralin. "Tady stojí - nejhloupější ninja za posledních 6 let - a ona tam cpe Kouba, když jí krásně výjde Leny..." Zanndy to přeškrtala a s úsměvem jí podala křížovku. "Díky.." odsekla jí Leny, zvedla se a vyběhla z jídelny. "Lenycko neblec..." šišlal BC, když se míjeli. "Jo.." odvětila tichým hláskem Leny..

Země
Bylo šero a Constantin, Marty, Oříšek,Franky a Zelgurt putovali směrem k nepřátelské vesnici. "Kdy se utáboříme?" začal slintat Zelgurt a hopkal za skupinkou. "TY - !"zařval Constantin a dloubnul do Zela prstem. "Budeš kempit mimo náš kempík!" řekl přísně a otočil se na Martyho. "Ale..musí bydlet s námi ne?" "NE!" vztekal se Constantin a nasupeně zastavil. "Kempíme tady.." zvolal a shodil batoh. "he?" ozval se Oříšek a poslušně si ho sundal taky. "Si přece nenecháme jen, tak rozkazovat nějakým Constantinem, ne?!" řval Marty. "Hm..." prohodil Zelgurt a šlápl na jakousi větvičku, jež se okamžitě vymrštila do vzduchu a zabodla se mu do srdce. Všichni vytřeštili oči. "ZELE!" zařval Marty a padl na kolena. "Tomu už nic nepomůže.."konstatval Conie a v klidu si rozkládal stan. Oříšek - už zase přeměněný ve psa- začal Zelgurta očuchávat a po chvíli se do něj zakousl. "Běž od něj pryč!" řval Marty a hlas mu přeskakoval. Oříšek poplašeně odběhnul k Frankymu. "Tak ho nech..." řekl směrem k Martymu a pohladil Oříška za ušima. "To si děláš srandu?! Já tu spát nebudu..!" skoro brečel. "Nikdo tě tu nedrží..." prohlásil Constantin a v klidu rozdělal oheň, aby si upekl večeři. "Zele..."vzlykal Marty a ležel mu na napíchnuté tyčce, takže ji zaťal ještě víc hluboko. "Pojďte spát... Zítra bude líp.." moudřil Franky a vlezl do stanu. "Ty kryple! To je můj stan !!" vyskočil Conie a vyhazoval ho ze stanu. "A co jídlo?" zeptal se po chvíli zděšeně Conie a v ruce držel maso na opíkání. "Nemám hlad.." procedil Marty a usnul Zelovi na hrudi. "S váma je teda zábava..." procedil Constantin a usedl k ohni.

Oheň
Po setmění se Orik zastavil na malé mýtince na kopečku. "Utáboříme se." prohlásil a sundal si baťůžek ze zad, aby mohl vytvořit ohniště uprostřed mýtinky. "Konečně.." vydechla Kačenka a svalila se i s krosnou na zem. "Pffůů." oddychovala. Dejv se vyškrábal na kopeček a odhodil krosnu ke Kačence. "Asi vyflusnu plíce.." konstatoval. "No, vidíš..Kdybys nehulil.." začal poučovat Orik a rozdělával oheň. "To je velice diskutabilní..." poznamenal Gabuza a stavěl stan. "Já se na to vyseru..." přidal se k Dejvoj Jacky a zhluboka oddychoval. "Kde je vůbec Filí?" otočila se na ně Kačenka a prohlížela si plácek. "Spí u mě v batohu..." oznámil Dejv a ani se na ně neotočil . "He?" zakoulela očima Kačenka a začala se zvedat. "Pomožte mi někdo na nohy..." podívala se na ně psíma očičkama. "Ale no tak.." zakroutil hlavou Orik a přiložil do ohně. "Néé, já nemůžu.." bránil se Grabuza a stavěl stan. "Tsse!" odfrkla si a šla vylovit Filoménu z batohu. "Aby ses neposrala.." zašeptal Jacky a Dejv jen se smíchem přikývl. "Filí?" volala a hrabala se Dejvovi v batohu. "Hej! Necháš ten batoh?" zaburácel Dejv a odstrčil ji. Chtěl totiž zamaskovat ty balíčky kondomů, co si vzal sebou, kdyby nááááhodou. "Kačíí?" ozvalo se z batohu. "Ano, Filí jsem tady.." uklidňovala ji sladce Kačenka. Dejv se znechuceně zašklebil a pomohl Filoméně vstát z batohu. "Díky.." otočila se ještě na něj Filí, a pak zmizela s Kačenkou v jejich stanu, co zatím postavil Gabuza. "Večerka..." ozval se Orik a zalezl do klučičího stanu. "A co jídlo?" ozval se Gabuza. "Každý jí to, co ulovil, přinesl s sebou a podobně.." odvětil mu Orik a dál se s ním nevybavoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TYGRICICICEK (Aja Spring) TYGRICICICEK (Aja Spring) | E-mail | Web | 18. března 2009 v 19:55 | Reagovat

jéééé voda to má nejdelšííí XD ... ha a zase sem do mé pobahy tak trefila XD

2 Alex Alex | 18. března 2009 v 21:35 | Reagovat

No jasně... Voda 4ever :D:D ..tebe se nedá netrefit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama